Heart Health

Support heart health with superfoods such as cacao, or choose from our range of products that contribute to better cardiovascular function.

Filters

Sort by:

8 products

Aduna Super Cacao packaging with cacao bean design on a purple background.Benefits of Super Cacao
Super Cacao Powder - 275g Sale price£12.99(£4.72/100g)
Aduna Mind Cinnamon Spiced Cacao tea package on a white background.Back of Aduna Mind Tea packaging with cacao bean design.
Mind: Cacao Tea Sale price£5.99(£0.40/item)
Aduna Super Cacao Powder 275g packaging with cacao bean patternBenefits of Super Cacao
Super Cacao Powder - 100g Sale price£6.99(£6.99/100g)
Aduna Super Cacao 500g packaging with cacao bean designBenefits of Super Cacao
Super Cacao Powder - 500g Sale price£19.99(£4.00/100g)
Aduna Super Cacao 1kg packaging with cacao bean designBenefits of Super Cacao
Super Cacao Powder - 1kg Sale price£33.99(£3.40/100g)
Aduna Super Cacao 2kg packaging with cacao bean designBenefits of Super Cacao
Super Cacao Powder - 2kg Sale price£58.99(£2.95/100g)
Save £7.96
Melissa Hemsley's Edit of Aduna SuperfoodsMelissa Hemsley holding a bowl of fruit and a package of Aduna Super Cacao in a kitchen
Melissa Hemsley's Edit Sale price£31.00 Regular price£38.96
Aduna Super Cacao bundle with cacao powder, Relax cinnamon spiced organic tea, and tin.Benefits of Super Cacao
Cacao Bundle Sale price£22.97